Oslava účetní profese

30. Listopad 2017 - 17:52 — admin

Předseda Komory certifikovaných účetních (KCÚ) Libor Vašek, předseda Komitétu pro certifikaci Svazu účetních ČR (SÚ ČR) Bohumil Král a prezidentka Svazu účetních ČR Jana Pilátová předali 18 certifikátů pro nové certifikované účetní u příležitosti 20. výročí certifikace v Paspově sále budovy Staropramenu v Praze na Smíchově.

Celkem 16 žen a dva muži tak rozšířili řady certifikovaných účetních. Systémem certifikace účetních SÚ ČR, který zaštiťuje Institut certifikace účetních (ICÚ), prošlo za tuto dobu přibližně 5 tisíc osob, přičemž dosažení kvalifikace úrovně “certifikovaný účetní” trvá 2 až 3 roky a vyšší kvalifikace “účetní expert” další 1 až 2 roky.

Pro řadu certifikovaných účetních je přirozeným vývojem v jejich profesním životě sdružit se v KCÚ, která je odbornou platformou a poskytuje zázemí, informační servis, lobbuje ve prospěch jejich postavení a je zárukou odborné a morální kvality svých členů,“ říká předseda KCÚ Libor Vašek a dodává: “Věříme, že profesně kvalifikovaní účetní zvyšují postavení účetní profese, neboť podnikatelé nemohou být úplně lhostejní k tomu, kdo jim vede účetnictví a zpracovává účetní informace.”