Nová verze FORM studio 2015

5. Prosinec 2014 - 12:24 — admin

Byla vydána nová verze formulářového programu FORM studio 2015.

1) Nové akce formuláře

Nové tlačítko Formulář akce v pásu karet poskytuje rychlý přístup k funkcím formuláře. Ty jsou přístupné i nadále v lokální nabídce na pravé tlačítko myši v seznamu formulářů.

2) Možnost zápisu poznámky v tabulce formulářů

Nová funkce Změnit informaci k formuláři / poznámku umožňuje upravit tyto údaje přímo v seznamu formulářů (viz. písmeno B na obrázku níže). Dříve bylo nutné formulář otevřít a v něm upravit pole Poznámka, která se pak objevila v seznamu formulářů.

3) Rychlé zjištění stavu podání

Nyní můžete zjistit stav podání tak, že se v okně Klienti kurzorem postavíte na konkrétní formulář, klepnete na tlačítko Formulář akce a vyberete volbu Zjistit stav podání.
Dříve bylo nutné pro zjištění stavu podání otevřít formulář a přejít do nabídky Podat elektronicky.

4) Související dokumenty, platby, formuláře

U formulářů jsou nyní záložky pro související dokumenty, platby nebo připojené formuláře a to i v jednoduchém rozložení. Stačí klepnout na rozbalovací proužek (označený písmenkem A na obrázku níže).

Informace o el. podání se k formulářům připojují automaticky. Pokud chcete připojit k formuláři jiné dokumenty, třeba přijaté zprávy z datové schránky, použijte volbu Spojit s formulářem v záložce dokumentů v podrobném rozložení.

5) Rychlé přepínání mezi otevřenými formuláři
Mezi několika současně otevřenými formuláři se můžete přepínat klávesou F8. Na hlavní okno programu se z formulářů dostanete klávesou Shift+F8. Když budete pracovat se dvěma formuláři vedle sebe, už se vám nebudou schovávat za hlavní okno.

6) Hledání v seznamech
V seznamech najdete další možnosti hledání. Standardní zkratkou Ctrl+F můžete nyní hledat text přes všechny údaje seznamu. Jak budete zadávat text, v tabulce se budou filtrovat jen záznamy, které jej v některém sloupci obsahují. Původní možnost postupného hledání, kdy klepnete na buňku tabulky a píšete text od začátku, samozřejmě zůstala zachována.  

7) Nové styly

FORM studio si můžete přepnout do stylu Ofiice 2013 v Nastavení programu, záložka Obecné


Účetní programy?

Tags in Tiskopisy a formuláře

Přihlášení