Jak vybrat správný účetní program?

4. Únor 2009 - 16:54 — admin

V našem internetovém obchodě BlahaSoft najdete širokou nabídku účetních a ekonomických programů.  Jak ale vybrat ten správný pro Vás? V tomto článku Vám zkusím poradit a dát pár doporučení při výběru. Níže uvedené body lze aplikovat v doporučeném pořadí nebo na přeskáčku, záleží na Vás.

Můžete se také podívat na doporučení nejprodávanějších účetních programů pro určité typy firem.

1. Ujasněte si Vaše požadavky a sepište si je

BlahaSoft - účetní a ekonomický software

Ač to zní otřepaně, musíte vědět co chcete. Ujasněte si především:

  • Jak velká je firma, která bude program využívat (živnostník, malá firma, střední firma, účetní firma, nezisková org...).
  • Kolik firem budete v programu účtovat.
  • Zda budete potřebovat daňovou evidenci (jednoduché účetnictví), podvojné účetnictví nebo obojí.
  • Zda budete vést mzdy a pro kolik firem.
  • Zda budete potřebovat další agendy: majetek, sklady, kniha jízd, ...
  • Kolik lidí bude program používat, resp. na kolika počítačích program poběží.

2. Zjistěte si reference

Reference jsou na účetním programu velmi důležité.  Nejlepší reference Vám podají spokojení (i nespokojení) uživatelé programů.

  1. Zkuste se proto zeptat svých podnikajících známých nebo přátel, zjistěte si co používají za program a jaké s ním mají zkušenosti.
  2. Zjistěte si jaký program používá jejich účetní a jak je s ním spokojena atd.
  3. Podívejte se na internet do různých diskusních fór o účetnictví a zeptejte se co používají ostatní (např. tato diskuse).
  4. Můžete se podívat do nějakých odborných časopisů nebo na portály o účetnictví, kde vycházejí různé recenze a hodnocení programů (systemonline.cz, podnikatel.cz atd.).

Reference jsou nejlepší reklama. Některý účetní program se prodává úplně sám jen na základě referencí uživatelů, bez jakékoli reklamy. A jiný program zase neprodáte ani "zaboha", i kdyby měl plakáty na každém rohu.

3. Vyberte si vhodné kandidáty

Z naší nabídky účetních a ekonomických programů a na základě referencí si zkuste vybrat několik (dva až tři) vhodných kandidátů. U každého programu je uveden jeho přesný popis, funkce, moduly, ceny. Rozhodujte se podle určení programu (daňová evidence, podvojné účetnictví, mzdy atd.), podle popisu funkcí, podle referencí a podle ceny.  

4. Vyzkoušejte si demoverze

Tento bod nelze při výběru přeskočit, i když může být nudný a otravný. S programem totiž budete pracovat Vy a nikdo jiný. Musíte si tedy vyzkoušet s čím budete pracovat. Výhodou našich účetních programů je, že je můžete vyzkoušet zdarma.

Nejlépe je stáhnout si několik vytipovaných demoverzí z internetu, nainstalovat si je a chvíli si s nimi hrát. Uvidíte jak program vypadá, jak se ovládá, jaké má funkce a zda Vám bude vyhovovat. Nemusíte spoléhat na to co Vám o programu prozradí nějaký obchodník. Demoverze účetních programů lze stáhnout zde: http://obchod.blahasoft.cz/demoverze/

5. Nic neuspěchejte

Nevybírejte účetní program dva dny před odevzdáním daňového přiznání. Vše si řádně rozmyslete. Nechte si od nás poradit. Pokud vyberete špatně, vyhodíte zbytečně peníze a za nějaký čas budete vybírat znova. Přechod na jiný účetní program většinou není úplně jednoduchý, musíte se učit něco nového, pravděpodobně přijdete o stará účetní data a znamená to náklady navíc.

V následujícím článku Vám doporučím několik nejpoptávanějších variant účetních programů pro určité typy firem.

Pro výběr účetního programu můžete také použít našeho interaktivního průvodce:

 

Účetní programy?

Tags in Tiskopisy a formuláře

Přihlášení